Uspešno planirajte uz Lean i Kaizen - 45 minuta sa konsultantom Darkom Golubovićem

Centar za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu imao je čast i zadovoljstvo da u utorak, 13. oktobra 2020. godine ugosti konsultanta Darka Golubovića na onlajn druženju sa studentima pod nazivom "Zum kafica - Uspešno planirajte uz LEAN i KAIZEN".

Darko Golubović je konsultant u oblasti unapređenja poslovnih procesa, primene lean metodologije i restrukturiranja sa više od 15 godina iskustva. Poslednjih deset godina je vlasnik konsultantske firme Lean Consalting.

Sesiji su prisustvovali studenti različitih fakulteta zainteresovanih za ovu temu, najveći broj sa Ekonomskog, FON-a i Pravnog fakulteta.

Darko je kroz primere iz svakodnevnog života brzo ilustrovao suštinu LEAN i KAIZEN načina razmišljanja, a zatim i pojasnio sedam ključnih grešaka koje često ljude "skrenu" sa puta koji su odredili u svom planiranju i dovode do zastoja u realizaciji neke aktivnosti.

Istaknuto je da je jako važno i dobro da se u svojim aktivnostima fokusiramo na kvalitet a ne samo na rokove koje imamo za realizaciju nekog zadatka ili posla. Treba raditi mudro i pametno, poručuje Darko, a pre svega tako pristupiti samom planiranju, koje sa iskustvom postaje sve važniji deo posla.

Darko je preporučio studentima da pročitaju dve knjige:

"Koreni menadžmenta" i "Sedam navika uspešnih ljudi", a za one koji žele da se detaljnije upoznaju sa LEAN-om blog na adresi: https://www.allaboutlean.com/

Moderator Zum kafice bila je Marija Jovanović, koordinatorka programa Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

Studentima se najviše dopalo što je Darko ove metode objasnio na konkretnim primerima, što je razgovor brzo prošao, bio zanimljiv i koristan.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja novi  onlajn  format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

Audio snimci realizovanih onlajn druženja dostupni su na YT kanalu Centra za naknadno slušanje.

Pratite kalendar događaja i vesti na našem sajtu, uskoro dolaze novi sagovornici i otvaramo nove teme.

Ukoliko

- planirate pokretanje sopstvenog biznisa

- želite da naučite kako da planirate i unapredite obavljanje različitih aktivnosti

- hoćete da smanjite rizike od nepovoljnih ishoda u domenu kvaliteta, rokova i troškova

- želite da povećate predvidivost i uspešnost realizacije projekata

Lean i Kaizen su pravi alati za vas!

Pozivamo vas na "Zoom kaficu - 45 minuta sa konsultantom Darkom Golubovićem, koju organizujemo u utorak 13. oktobra 2020. sa početkom u 12 sati.

Obavezno se prijavite do 13.10. do 9h kad zatvaramo prijavljivanje i šaljemo link ka dešavanju.

Druženje je namenjeno studentima svih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu, na svim nivoima studija, i onima koji su završili studije u protekle dve godine.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.

Popunite prijavni formular na linku https://bit.ly/3d2DMZa