Zum kafica - 45 minuta sa profesorkom komunikologije i kulturologije, Zoricom Tomić

U sredu, 23. decembra, održana je 17. po redu, a poslednja u 2020. godini Zum kafica Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu. Naš gost ovom prilikom bila je prof. dr Zorica Tomić, redovni profesor komunikologije i kulturologije na Filološkom fakultetu u Beogradu. Ona je glavni tvorac programa Holistička komunikacija i autor brojnih knjiga - „Komunikacija i javnost”, News Age”, Razumevanje i nesporazumi”, Knjiga o ćutanju”, “Šta stvarno želiš” koje preporučujemo kao interesantvno štivo za nadolazeći praznični odmor.

Tokom kafice, profesorka Tomić bila je otvorena za sva pitanja studenata i spremna da nam ponudi teorijske uvide i praktične savete o procesu komuniciranja, o tome kako da kažemo ono što nam je važno i kako da razumemo šta je to što drugi pokušavaju da podele sa nama.

Prema mudrim rečima profesorke Tomić, mi komuniciramo i onda kada se veoma trudimo da to ne radimo - tada komuniciramo da nam nije do komunikacije. Njen glavni savet jeste da obratimo pažnju na razne aspekte svoje, ali i tuđe komunikacije i da ih uvažimo - treba jasno reći ono što nam je važno, i poštovati i svoje i tuđe potrebe i granice tokom komunikacije. U ovo doba prelaska u onlajn format, postalo je očiglednije nego ikad koliko je važno razgovarati i razumeti se, i profesorka Tomić nam poručuje da je unapređenje načina na koji komuniciramo uvek dobra investicija.

Za organizaciju i uspešnu komunikaciju tokom ove Zum kafice zaslužna je Bojana Obradović Kuzminović, saradnica u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.  Audio snimci realizovanih onlajn druženja dostupni su na YT kanalu Centra za naknadno slušanje. Uskoro novi sagovornici i nove teme. Pratite kalendar događaja na našem sajtu.

Pozivamo vas na Zoom kaficu - 45 minuta sa profesorkom komunikologije i kulturologije,  Zoricom Tomić u sredu 23. decembra sa početkom u 12 časova

Ako imate ili mislite da imate probleme da uspešno komunicirate ideju, često se upetljate u nesporazume sa ljudima i ne razumete zašto, ili jednostavno želite da saznate više o karijeri jednog diplomiranog filozofa, pridružite nam se. Sa Zoricom pričamo o komunikaciji i odgovaramo na vaša pitanja koja nam pošaljete kroz prijavni formular.

Druženje je namenjeno studentima svih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu, na svim nivoima studija, i onima koji su završili studije u protekle dve godine.

Popunite prijavni formular na linku http://skr.rs/PpK najkasnije do utorka u ponoć.

Zorica Tomić je redovni profesor na Filološkom fakultetu u Beogradu. Predaje na osnovnim studijama Uvod u komunikologiju i Uvod u kulturologiju.  Osmislila program Holistička komunikacija, u okviru kojeg je u poslednje dve godine, zajedno sa profesorom Milankom Govedaricom održala seriju seminara predavanja i radionica. Objavila je više  članaka i studija među kojima „Komunikacija i javnost”, “News Age”, “Razumevanje i nesporazumi”, “Knjiga o ćutanju”, “Šta stvarno želiš”.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.