Zum kafica - 45 minuta o asertivnosti

Gost 19. Zum kafice, održane 23. februara 2021. godine bila je psihološkinja Svetlana Kijevčanin, koja je sa studentima razgovarala o asertivnosti.

Počeli smo pitanjima da li pametniji zaista popušta, ili pak postupa drugačije? Da li se značenje asertivnog može obuhvatiti rečju samopouzdano ponašanje? Svetlana je predstavila i ilustrovala primerima tipične repertoare ponašanja agresivnog, pasivnog i asertivnog ponašanja i upoznala studente sa terminima kao što su: veština socijalne percepcije i kognitivna rekonstrukcija. Preporučila je i korisnu literaturu za razvoj ove veštine i iznela veliki broj primera kada se i kako mogu preformulisati rečenice kojim komuniciramo svoje potrebe u različitim kontekstima i sa različitim osobama.

U odgovorima na pitanja studenata ona je istakla da asertivnost nije uvek rešenje, navodeći primere kada možda nije dobro zauzeti asertivni stav.

Psihološkinja Svetlana Kijevčanin je posle diplomiranja na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu radila kao asistentkinja na predmetima Pedagoška psihologija i Mentalno testiranje dece. Paralelno je bila jedna od osnivačica Grupe Most - udruženja za saradnju i posredovanje u sukobima gde je učestvovala u kreiranju i implementaciji brojnih programa u oblasti nenasilne komunikacije i konstruktivnog rešavanja sukoba. Od 2000. radi u međunarodnim nevladinim organizacijama. Trenutno na funkciji vođe tima za razvoj kadrova i obuka na USAID-ovom projektu za konkurentnu privredu.

Moderator onlajn druženja bila je Dejana Lazić, direktor Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.  Audio snimci realizovanih onlajn druženja dostupni su na YT kanalu Centra za naknadno slušanje. Uskoro novi sagovornici i nove teme. Pratite kalendar događaja na našem sajtu.

Ukoliko se prepoznajete u jednoj od sledećih situacija:

imam strah sa izrazim svoje mišljenje, ne znam kako da se izborim za sebe; bojim se da se prijatelji ne naljute ukoliko ih odbijem za uslugu ili izlazak, neprijatno mi je da primam ali i da dajem komplimente, nisam od onih koji iskoriste priliku za umrežavanje čak i kad im je pred nosom…

…dođite na ZOOM kaficu da zajedno nađemo odgovore.

Sa Svetlanom pričamo o tome kako da na iskren, otvoren, direktan način izrazim svoja uverenja, misli i osećanja i zauzmem se za svoja prava bez ugrožavanja prava drugih.

Psihološkinja Svetlana Kijevčanin je posle diplomiranja na Filozofskom fakultetu radila kao asistentkinja na predmetima Pedagoška psihologija i Mentalno testiranje dece. Paralelno je bila jedna od osnivačica Grupe Most - udruženja za saradnju i posredovanje u sukobima gde je učestvovala u kreiranju i implementaciji brojnih programa u oblasti nenasilne komunikacije i konstruktivnog rešavanja sukoba. Od 2000. radi u međunarodnim nevladinim organizacijama. Trenutno na funkciji vođe tima za razvoj kadrova i obuka na USAID-ovom projektu za konkurentnu privredu.

Druženje je namenjeno studentima svih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu, na svim nivoima studija i onima koji su završili studije u protekle dve godine.

Popunite prijavni formular na linku najkasnije do 23.2. u 9h.

"Zoom kafica - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.