Zoom kafica - 45 minuta o zanimanjima budućnosti

Gošća naše 30. Zum kafice bila je Žaklina Nikolić Kušić - preduzetnica i inovatorka, strastveno zainteresovana za uticaj tehnologije na društvo, opsednuta čitanjem, muzikom i umetnošću. Predstavnica “funky Business” generacije i jedna od pionirki u brending i kreativnoj industriji u istočnoj Evropi, stručnjak za biznis strategiju i 360° komunikaciju. Sa više od dvadeset godina iskustva u marketingu i komunikaciji, nagrađivana je za inovativnost, kreativnost i efikasnost radeći za globalne i prestižne brendove poput Microsoft-a, HP, T-Mobile, Vip mobile, Toyota, British Airways, L'Oréal, P&G, Banca Intesa, BMW. Jedna od osnivačica IAA i IAB i jedna od članova osnivača SAM-a.

Sa Žaklinom smo tokom kafice razgovarali o veštinama i zanimanjima koji će biti traženi u budućnosti, kao i o uticaju tehnologije na dinamiku karijernog razvoja u raznim oblastima. Njena glavna poruka jeste da nikako ne smemo zanemariti dominantna obeležja današnjeg vremena: važnost digitalnih veština i celoživotnog učenja. Prema njenim rečima, dobar i željeni karijerni put možemo kreirati za sebe ukoliko smo proaktivni i zaista koristimo resurse koji nam danas stoje na raspolaganju, bili to kursevi ili prijatelji sa sličnim interesovanjima. Žaklina je studentima takođe ponudila brojne korisne savete i resurse koji im mogu pomoći da pronađu put u ovako neizvesnom svetu rada i obrazovanja i pripeme se za budućnost koju sve manje možemo da predvidimo.

"Zoom kafica - 45 minuta sa ... " predstavlja novi onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.