Beograd, 16.9.2021. - Danas je realizovana onlajn panel diskusija pod nazivom "Održive karijere u neprofitnim organizacijama - Kako se pripremiti za održivu karijeru?" u organizaciji Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu. Nastavlja se program posvećen održivom razvoju, koji je otpočeo prošle godine kroz razgovore sa profesionalcima - alimnistima Univerziteta u Beogradu, koji svoje karijere razvijaju na poslovima koji imaju održivost kao glavni fokus. Četvrti po redu online susret bio je posvećen održivim karijerama u neprofitnim organizacijama i odgovoru na pitanje - kako se spremiti za karijeru u održivosti.

Moderatorka Jelena Kurjak, koordinatorka karijernog informisanja i savetovanja studenata upoznala je studente sa učesnicima Jovanom Dragić May iz organizacije "WWF Adria", Jelenom Janakievski iz "SMART kolektiv"-a, i video gošćom prof. dr Violetom Orlović Lovren sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Profesorka je pojasnila razliku između održive karijere i karijere u održivosti, a zatim su učesnice govorile o svojoj karijeri, poslu koji obavljaju, bitnim saradnicima i profesijama ljudi sa kojima usko sarađuju. Bilo je govora o projektima i iskustvima u dosadašnjem radu, a na pitanje u vezi sa obukama i potrebnim veštinama i znanjima za uspešan rad, obe sagovornice izdvojile su znanje stranog jezika, komunikacione i prezentacione veštine i neizbežni "eksel".
U još nekoliko kraćih video poruka prof.Orlović Lovren, studenti su mogli da sagledaju neke od primera karijera u održivosti, kao i da saznaju više o tome kako da se pripreme za održive karijere. Gošće su govorile još o tome kako im je aktivizam pomogao da donesu određene karijerne odluke i izdvojile su niz preporuka za nastupajuće događaje i aktivnosti za sve zainteresovane.

Na kraju je sa studentima svoja iskustva podelila kroz video poruku i Nataša Despotović studentkinja Fakulteta organizacionih nauka, predstavnica studentske organizacije AIESEC.

Panel možete pogledati na našem YouTube kanalu

Susretima sa profesionalcima koji su izgradili “održive” karijere želimo da studentima i diplomcima ukažemo na značajne informacije, neophodne veštine i znanja koje mogu pomoći da izgrade put ka odabranoj karijeri u polju održivog razvoja. Više informacija na: http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/ok

Održive karijere u Srbiji - odgovorni građani 21. veka

Četvrtak 16.9.2021. u 15h

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu nastavlja sa pričom o održivom razvoju kroz razgovore sa profesionalcima - alimnistima Univerziteta u Beogradu, koji svoje karijere razvijaju na poslovima koji imaju održivost kao glavni fokus. Četvrti po redu online susret posvećujemo održivim karijerama u neprofitnim organizacijama i odgovoru na pitanje - kako se spremiti za karijeru u održivosti .

U gostima su nam:

Jovana Dragić May - WWF Adria

Jovana je završila Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu, smer Ekologija i zaštita životne sredine. Fokus njenog rada je obrazovanje o životnoj sredini i njegova uloga u zaštiti prirode i podsticanju promene ponašanja usmerenog ka zaštiti biodiverziteta i održivom razvoju.

Jelena Janakievski - SMART kolektiv

Jelena je apsolventkinja na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, smer za Socijalni rad i socijalnu politiku. Nakon više godina volontiranja i angažmana u studentskim organizacijama, zaposlila se u nevladinojorganizaciji Smart Kolektiv. Fokus njenog rada su programi podrške za mlade koji žele da kroz socijalno preduzetništvo reše društvene i ekološke probleme zajednice u kojoj žive

Uz specijalne video gošće Prof. dr Violetu Orlović Lovren, nastavnika na katedri za Andragogiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Natašu Despotović studentkinju Fakulteta organizacionih nauka, predstavnicu studentske organizacije AIESEC.

Prijavite se i postavite pitanja našim panelistima ovde