Zum kafica - 45 minuta o razvojnom putu od ideje do tržišta

Gošća  34. Zum kafice, održane 14. septembra  2021. godine u organizaciji Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu, bila je koleginica Tamara Čolić Milosavljević, menadžer za transfer tehnologije u Centru za Transfer Tehnologije Univerziteta u Beogradu.

Tamara je upoznala studente sa učešćem Univerziteta u Beogradu u Circle U Alijansi, kao i mogućnostima koje učešće u ovom projektu donosi, uključujući i podršku studentima u daljem razvijanju preduzetničkih kapaciteta. Razgovarali smo o ključnim dimenzijama jedne poslovne ideje, koracima u procesu dovođenja te ideje do tržišta, o dostupnim alatima i programima podrške koje nudi Centar za transfer tehnologije, i inovacijama koje razvijaju studenti i istraživači sa Univerziteta u Beogradu.

Pored pisanja i upravljanja projektima iz oblasti inovacija i preduzetništva, Tamara je odgovorna i za uspostavljanje i jačanje saradnje između univerziteta i privrede, procenu potencijala za komercijalizaciju rezultata naučnoistraživačkog rada, i posredovanje u tom procesu. Deo je projektnog tima Evropske mreže preduzetništva (EEN) u Srbiji koja pruža informacije i druge usluge podrške preduzećima i preduzetnicima u cilju efikasnog i efektivnog iskorišćavanja njihovog potencijala.  Ambasador je Evropskog IP Helpdesk-a, inicijative usmerene na podršku u vezi pitanja koja se tiču prava intelektualne svojine. Član je međunarodne asocijacije profesionalaca za transfer tehnologije (ITTN). Organizovala je i učestvovala u realizaciji brojnih inicijativa usmerenih na promociju i podršku preduzetništva, razvoj i finansiranje inovacija. Ima zvanje Master menadžera iz oblasti Menadžmenta poslovnih performansi.

Tamara je podelila sa studentima i svoj karijerni put i prenela niz korisnih saveta i informacija za mlade istraživače i buduće inovatore našeg univerziteta.

Moderator ovog onlajn susreta bila je Bojana Obradović Kuzminović, koordinator događaja Centra za razvoj karijere, koja je od Tamare dobila odgovore na sva pitanja studenata.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.

Audio snimci realizovanih onlajn druženja dostupni su na YT kanalu Centra za naknadno slušanje.

Uskoro novi sagovornici i nove teme. Pratite kalendar događaja na našem sajtu.