Zum kafica – 45 minuta o inkluziji i univerzalnom dizajnu

Univerzalni dizajn je dizajn okruženja koje u najvećoj mogućoj meri mogu da koriste svi ljudi, bez obzira na njihove karakteristike kao što su starost, veličina, sposobnosti ili invaliditet.

• Kako postići dizajnirano i inkluzivno okruženje za sve?
  • Da li je koncept dizajna za sve trošak ili investicija za budućnost?
  • Da li obrazovni sistem podstiče različitost ili je sputava?
  • Na koga mislimo kada kažemo svako?

Na ova i brojna druga pitanja odgovara Ljupka Mihajlovska, direktorka je Centra za studente sa hendikepom Univerziteta u Beogradu. Ljupka je diplomirala na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, ima više od petnaest godina iskustva u radu na polju ljudskih prava i društvene inkluzije. Bavi se procenom potreba za dodatnom podrškom osobama iz osetljivih društvenih grupa, kreiranju i pružanju usluga podrške. Održala je brojne obuke za mlade u oblasti ljudskih prava, pristupačnosti, aktivizma i antidiskriminacije.

"Zoom kafica   - 45 minuta sa ... " predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.  Audio snimci realizovanih onlajn druženja dostupni su na YT kanalu Centra za naknadno slušanje.