Zum kafica - 45 minuta o mobilnosti tokom studija

Da li te zanima da provedeš semestar na nekom od univerziteta u Austriji, Nemačkog, Danskoj, Portugaliji, Italiji, i još 15 zemalja?

Da li te intersuje odgovor na neko od sledećih pitanja:

1. Šta podrazumeva mobilnost studenata?
2. Koje prilike i programi postoje za privremeno akademsko i profesionalno
usavršavanje u inostranstvu?
3. Šta je preduslov za dobijanje stipendije?
4. Koje troškove pokriva stipendija?
5. Kad je najbolje vreme da se počne sa pripremom za mobilnost?
6. Koje greške kandidati najčešće prave u prijavama i tokom same mobilnosti?
7. Šta je potrebno uraditi nakon povratka iz inostranstva?
8. Benefiti odlaska na privremene studije u inostranstvo - kakva su
iskustva studenata do sada?

Pridruži nam se prvoj Zum kafici u ovom semestru, koju organizujemo u petak, 10. marta u 11h, tokom koje će biti predstavljeni i konkursi za mobilnost trenutno otvoreni za studente Univerziteta u Beogradu. Obavezno poseti mobion, saznaj više o aktuelnom konkursu https://mobion.bg.ac.rs/erasmus+/open-call  Odgovore na ova i druga pitanja pružiće ti kolege Ljubica, Marta i Nikola iz Sektora za međunarodnu i međuuniverzitetsku saradnju Univerziteta u Beogradu!

Zum kafica – 45 minuta sa … “ predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.