2. i 3. NOVEMBRA CENTAR SE PREDSTAVIO POSETIOCIMA NA SAJMU POSLOVA „JOBFAIR – KREIRAJ SVOJU BUDUĆNOST!“

U zgradi tehničkih fakulteta Univerziteta u Beogradu, održan je 2. i 3. novembra2015. sajam poslova za studente tehničko-tehnoloških i prirodno-matematičkih fakulteta „JobFair 2015 – Kreiraj svoju budućnost!“ I ove godine kao podrška sajmu, Centar za razvoj karijere našao se među izlagačima.
Predstavnici Centra su neposredno na štandu prezentovali i objasnili studentima uslugeCentra i aktivnosti u koje se mogu uključiti, a koje će im pomoći u budućem profesionalnom razvoju.

Posetioci su mogli da saznaju koja je svrha i funkcija Centra, šta se to trenutno dešava u Centru, koje su to aktuelne prilike za praksu, posao ili stipendiju, kako da se registruju na našem sajtu i dobijaju željene informacije na svoju mejl adresu. Posetioci su takođe mogli da se informišu o standardnim programima koje Centar organizuje, mogućnostima za savetovanje i pomoć koje su im na raspolaganju tokom cele godine u vezi donošenja karijernih odluka, pisanja radne biografije ili aplikacija za različite konkurse.

Posetioci su takođe imali priliku da se upoznaju sa velikim brojem kompanija iz tehničko-tehnoloških i prirodno-matematičkih struka, saznaju više o poslovima i praksama u ponudi, kao i tome koja znanja i veštine je potrbno da razviju kako bi se lakše zaposlili.
Za posetioce ali prvenstveno za buduće studente, studente i diplomce ovo je bila prilika da se upoznaju lično sa Centrom i aktivnostima koje Centar nudi.

U sklopu podrške organizatorima - Udruženju studenata tehnike Evrope  „BEST - Beograd” i Udruženju studenata elektrotehnike Evrope „EESTEC - Beograd“ Centar je realizovano radionicu „Umreži se – poveži se!“ 24.oktobra na Mašinskom fakultetu, koju je pohađalo oko trideset studenata različitih fakulteta Univerziteta u Beogradu.

NAJAVA:

Job Fair - Kreiraj svoju budućnost

Studenti i diplomci koji posete Sajam će imati priliku da kroz mnogobrojne radionice, tribine i prezentacije, steknu veštine i iskustvo koje poslodavci traže prilikom zapošljavanja. Neprestano učenje, edukacija, odnosno samostalno usavršavanje su ključ uspeha svakog pojedinca. Potražite praksu ili posao, u ponedeljak i utorak od 9 do 18 časova, ostavite svoj CV, razmenite ideje i informacije – kreirajte svoju budućnost!

Zgrada tehničkih fakuteta, 2. i 3. novembra biće mesto na kome u kome će biti održan JobFair 15 – sajam poslova i stručnih praksi.

Jedanaesti sajam poslova za studente i diplomce tehničko-tehnoloških i prirodno-matematičkih fakulteta svih univerziteta u Srbiji održava se pod sloganom „Kreiraj svoju budućnost“.

Studentske organizacije BEST Beograd i EESTEC LK Beograd i ove godine predstaviće posetiocima mogućnost zaposlenja i razvoja profesionalnih karijera u kompanijama koje posluju u Srbiji.

Cilj projekta je povezivanje studenata, budućih kvalitetnih kadrova, sa zainteresovanim kompanijama, smanjenje nezaposlenosti mladih i sprečavanje „odliva mozgova“, što je u oblasti tehničkih nauka veoma izraženo.

Sajam JobFair godinama unazad predstavlja vezu između obrazovnog sistema naše države, kompanija kao poslodavaca i studenata.

Studenti će imati priliku da se na jednom mestu upoznaju sa značajnim brojem kompanija iz tehničko-tehnoloških i prirodno-matematičkih struka, saznaju više o poslovima i praksama u ponudi, kao i o tome koja znanja i veštine je potrebno da razvijaju kako bi se lakše zaposlili.

Edukativni deo Sajma obuhvata brojna predavanja i tribine, kao i Open Space Technology koncept radionica koje će kompanijama, stručnjacima i studentima dati priliku da zajedno rade na trenutnim tehnološkim problemima u zemlji i predstave trendove u strukama zastupljenim na Sajmu ove godine.

Interesovanje koje su studenti širom Srbije tokom prethodnih godina pokazali za JobFair doprinelo je jačanju nacionalnog karaktera Sajma. Stoga će se organizatori i ove godine potruditi da što više kolega, sa svih univerziteta u zemlji, dobije priliku da se uživo predstavi poslodavcima i upozna sa aktuelnim trendovima u svojoj struci.

JobFair godinama unazad podržavaju Ministarstvo omladine i sporta, svi tehnički fakulteti Univerziteta u Beogradu i Univerziteti Republike Srbije.

Na sajmu možete da se upoznate i sa predstavnicima Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu i informišete se o aktuelnim poslovima, praksama, radionicama, predavanjima i drugim servisima koji vam stoje na raspolaganju tokom studija i neposredno posle diplomiranja na Univerzitetu u Beogradu. Dobrodošli!