CENTAR SE PREDSTAVIO POSETIOCIMA NA PUTUJUĆEM STUDENTSKOM SAJMU

U holu Rektorata Univerziteta u Beogradu, održan je 4. novembra 2015. sedmi Putujući studentski sajam „Balkanska turneja 2015. godine.“ Ambasada Francuske, Francuski institut i Campus France Srbija su organizovali sajam da bi pomogli studentima da naprave najbolji izbor i dobiju najbolje informacije.

Predstavnici Centra su neposredno na štandu prezentovali i objasnili studentima usluge Centra i aktivnosti u koje se mogu uključiti, a koje će im pomoći u budućem profesionalnom razvoju.

Posetioci su mogli da saznaju koja je svrha i funkcija Centra, šta se to trenutno dešava u Centru, koje su to aktuelne prilike za praksu, posao ili stipendiju, kako da se registruju na našem sajtu i dobijaju željene informacije na svoju mejl adresu. Posetioci su takođe mogli da se informišu o standardnim programima koje Centar organizuje, mogućnostima za savetovanje i pomoć koje su im na raspolaganju tokom cele godine u vezi donošenja karijernih odluka, pisanja radne biografije ili aplikacija za različite konkurse.

Sajam je okupio predstavnike francuskih univerziteta, rukovodioce frankofonih studijskih programa u Srbiji i na Balkanu, kao i sve važne univerzitetske aktere iz svih zamalja domaćina. Studenti su mogli da prisustvuju i tematskim predavanjima o mogućim studijskim programima.

Za posetioce ali prvenstveno za buduće studente, studente i diplomirane studenata ovo je bila prilika da se upoznaju lično sa Centrom i aktivnostima koje Centar nudi.

Više informacija i saveta u vezi studiranja u inostranstvu možete dobiti posetom Virtuelnom savetniku na sajtu našeg Centra (http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/v-savetnik/studiranje-u-inostranstvu).