Otvoreno preko 60 mesta za praksu u okviru programa "Grčkom inicijativom do radnog iskustva"

Beograd, 3.februar 2016. - Pod patronatom Ambasade Grčke u Beogradu, Helensko privredno udruženje Srbije u saradnji sa Univerzitetom u Beogradu organizuje tromesečnu praksu za studente u kompanijama članicama Udruženja.

Tromesečna praksa za studente ’’Grčkom inicijativom do radnog iskustva’’ organizuje se drugu godinu zaredom, u cilju  promocije kompanija-članica Helenskog privrednog udruženja Srbije, kao i stručnog usavršavanja studenata, njihovog povezivanja sa tržištem rada i umrežavanja u grčko poslovanje u Srbiji.

U programu učestvuje 12 kompanija koje pružaju ukupno 62 mesta za obavljanje za studentkse prakse, što je četiri puta više u odnosu na prošlogodišnji program ’’Grčkom inicijativom do radnog iskustva’’.

Ambasada Grčke u Beogradu čvrsto podržava inicijativu grčkih kompanija sa sedištem i poslovanjem u Srbiji, koje su snažan činilac razvoja bilateralnih ekonomskih i trgovinskih odnosa Grčke i Srbije.

Proces prijavljivanja studenata

Pozicije za obavljanje tromesečne prakse namenjene su aktivnim studentima osnovnih ili postdiplomskih studija Univerziteta u Beogradu.  Studenti mogu da se prijave za jednu ili više pozicija u dole navedenim kompanijama i postave svoj CV direktno na internet portal Univerziteta u Beogradu www.studentskapraksa.com, gde se nalaze detaljniji opisi i uslovi.

Rok za prijave studenata je 3. mart 2016. godine.

Svaka kompanija – učesnica će imati pristup bazi podataka na portalu i na taj način pratiti prijave studenata do završetka procesa selekcije. Zahvaljujući saradnji Helenskog privrednog udruženja Srbije i Univerziteta u Beogradu u okviru programa ’’Grčkom inicijativom do radnog iskustva’’, portal će se po prvi put promovisati široj javnosti.

Selekciju studenata će izvršiti isključivo kompanije koje učestvuju u ovoj nezavisnoj inicijativi do 11. marta 2016. godine. Tromesečna praksa će trajati od 14. marta do 13. juna 2016. godine. Studentima će biti uručena Potvrda o završenoj praksi na svečanosti koja će se održati na Univerzitetu u Beogradu po završetku programa.

Pogledajte rezultate prošlogodišnjeg pilot projekta ’’Grčkom inicijativom do radnog iskustva’’ ovde.

Više informacija: www.mfa.gr/serbia I  www.hba.rs I www.bg.ac.rs

Javno predstavljanje programa "Grčkom inicijativom do radnog iskustva" i portala StudentskaPraksa.com biće organizovano u sredu, 24.februara 2016.godine u zgradi Rektorata Univerziteta u Beogradu sa početkom u 11 časova.  Dobrodošli!