Prva nagrada na Nacionalnom Euroguidance takmičenju dobrih praksi u oblasti karijernog vođenja i savetovanja za program “Pripremi se - upiši se”

Univerzitet u Beogradu je osvojio prvu nagradu na Nacionalnom Euroguidance takmičenju dobrih praksi u oblasti karijernog vođenja i savetovanja za program podrške maturantima "Pripremi se - upiši se" koji je realizovao tim Centra za razvoj karijere i savetovanja studenata Univerziteta u Beogradu. Program je prepoznat kao sveobuhvatan i kontinuiran program podrške razvoju veština upravljanja karijerom mladih iz osetljivih grupa prilikom prelaska na visoko obrazovanje.

Svečana dodela nagrada učesnicima Nacionalnog takmičenja održana je u sklopu šeste nacionalne Euroguidance konferencije ,,Karijerno vođenje i savetovanje u Republici Srbiji i Evropi”  9. oktobra 2018. godine u Beogradu.

O programu:

Cilj programa “Pripremi se – upiši se” je tendencija jednakosti pristupa visokom obrazovanju, kroz pružanje podrške pri pripremi i upisu na fakultet onim maturantima kojima je to najpotrebnije.

Program se sastoji iz:

• „Ćaskanja“ sa predstavnicima fakulteta Univerziteta u Beogradu, kada učesnici u neformalnoj atmosferi i bez treme mogu da pitaju sve što ih zanima o prijemnom ispitu, predavanjima i vežbama na fakultetu, budućem zanimanju i sl.
  • Edukativnih radionica: „Upoznaj svoje potencijale“, „Donošenje odluka“, „Uči lako – saznaj kako“, „Planiranje i organizacija vremena“, „Kako razvijati samopouzdanje“, „Upravljanje tremom i stresom“
  • Saradnje sa fakultetima oko omogućavanja pojedinim učesnicima finansijskih olakšica prilikom upisa (poput besplatnog pohađanja pripremne nastave ili konsultacija sa profesorima na fakultetima gde pripremna nastava nije organizovana, oslobađanja od plaćanja polaganja prijemnog ispita, i sl.)
  • Individualnih konsultacija učesnika sa CzRK savetnicima

Do sada, realizovan je u saradnji sa:

2017/18 – Domom učenika srednje PTT škole, Domom učenika srednje železničke škole, Domom učenika „Jelica Milovanović“ i Domom učenika srednjih škola Beograd sa svim radnim jedinicama

2016/17 – Domom učenika srednje železničke škole i Domom učenika „Jelica Milovanović“